volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>

PR článek: Equiteam je občanské sdružení založené v roce 2011 za účelem podpory jezdectví a vzdělávání jezdců a lidí kolem koní. Zakladatelem původní myšlenky je Míša Zachová, koňský nadšenec, zasloužilý funkcionář – bývalá prezidentka a tisková mluvčí WRC a hlavně neuvěřitelně pozitivní člověk, který i absolutního nekoňáka přesvědčí k prvnímu kroku do sedla… V roce 2008, po seznámení s Betkou Kroumanovou a Monikou Hýblovou založily společně Equifarm, s.r.o. Myšlenkově a prakticky na činnost Equifarm, s. r. o. navazuje Equiteam, o. s.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 16.1.2012 6:00:00
Slevové kupony platí do 23. 12.!

V prosincovém, tedy aktuálním čísle Jezdectví najdete celou stranu slevových kuponů od různých prodejců jezdeckých potřeb. Slevy pro naše čtenáře nabídli: AndyWest, Dance and Jump, ProHippo, Equiservis, Bukefalos, Kamír&Co., Jana Horse a Equitum.cz. Pokud jste je stále nepoužili, doporučujeme vám tak učinit co nejdříve, platí totiž pouze do 23. 12. Máte tak ideální příležitost dokoupit zbývající vánoční dárky pro vaše blízké!

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 19.12.2011 12:30:00

Necelý týden před Štědrým dnem připravíme pro své koně speciální vánoční cukroví. A pokud jste milovníci zdravé výživy, můžete si při čtvrté adventní neděli na Vánočních sušenkách pochutnat také. Vaši koně navíc jistě ocení jablečnou a mrkvovou ozdobu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2011 10:00:00

První dva adventní recepty představovaly vždy celý jeden "chod", při třetí adventní neděli však připravíme našim chlupáčům dobrotu na dochucení každodenní krmné dávky až do Vánoc nebo klidně přes celou zimu. Těmto pamlskům můžeme říkat například Sušené pokušení pro každý den.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 11.12.2011 10:00:00

Druhá adventní neděle je ideální příležitostí připravit pro vaše koníky něco speciálního, zároveň byste jim ovšem neměli nachystat příliš velký výkyv od běžné krmné dávky. Báječnou pochoutkou je na přípravu jednoduché Bylinkové müsli na chuť, i pro zdraví, lze ho podat například formou poledního krmení.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 4.12.2011 10:00:00

Po delší době se nám vyšplhala rtuť teploměru o pár stupínků výše, než jsme byli zvyklí v posledních dnech, to ovšem nemění nic na tom, že se nám blíží vánoční svátky a jejich první předzvěstí je první adventní neděle. Letos jsme vám pro tyto sváteční chvíle připravili speciální recepty pro vaše čtyřnohé přátele, aby i pro ně byly tyto dny něčím výjimečným. Dnes můžete vyzkoušet náš Sváteční mash.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 27.11.2011 10:00:00

Vpředvečer 121. ročníku Velké pardubické se na jevišti oblíbeného Východočeského divadla v Pardubicích odběhne také jedna steeplechase - premiéra nové hry Utíkej, Váňo, utíkej má totiž podtitulek Velká divadelní steeplechase a samozřejmě se nechala inspirovat dostihy. Novou hru pardubického divadla přibližuje dramaturg Zdeněk Janál: „Velká pardubická je odrazem českých dějin i odrazem lidských osudů. Každý člověk a každý národ se potýká s překážkami a se soupeři a ubírá se ke svému cíli. Jsou Josef Váňa, Václav Chaloupka, Lata Brandisová a další z žokejů hrdinové? Co je to hrdinství? Zvítězit? Doběhnout do cíle? Naše inscenace je poctou všem hrdinům, kteří se dostavili na start, protože vedle touhy zvítězit je zdobí i odvaha prohrát. V prostoru, který bude obyčejným pískovištěm, a s výpravou ne nepodobnou dětským hračkám vytvoříme dějiště přelomových událostí a scénu pro velké lidské příběhy.“ Více informací najdete v článku, a pro kulturní a dostihové nadšence připravujeme také soutěž o vstupenky na toto představení.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 23.9.2011 6:00:18
Jízda králů Vlčnov 2011 klepe na dveře

Jízda králůJiž zítra 27. května se můžete ve Vlčnově účastnit největšího kulturního svátku s jízdou králů v autentickém prostředí slovácké dědiny, který potrvá do neděle 29. května. Vedle pestrosti a krásy slováckých krojů, písní, tanců a řemesel uvidíte i ukázky folkloru dalších regionů a hlavně jízdu králů v originálním provedení tohoto starobylého zvyku. Rozmanitá nabídka slavností zahrnuje na tři desítky pořadů, z nichž si vybere každý návštěvník letošních slavností.Program najdete na tomto odkazu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 26.5.2011 13:00:00

Už pošesté se na Dostihovém závodišti v Pardubicích hrál turnaj v extrémním golfu. Soutěž nazvaná „Ve stopách Velké pardubické“ byla potřetí za sebou mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním golfu dvojic Texas Scramble. Vítězství v netradičním klání vybojoval pražský pár Milan Ševcovic a Milan Zeman, kteří byli nováčky v turnaji.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 3.4.2011 16:13:50

Každoroční silvestrovská generálka se koná ve čtvrtek 30. prosince ve Všeticích u Neveklova. Rozloučit se se starým rokem můžete v místní stylové restauraci, kde od 20 hodin začíná také diskotéka Ludvíka Jandourka. Kdo by měl zájem o ubytování a zajištění silvestrovské snídaně, může si rezervovat místa na telefonu 722 903 552. Další informace viz odkaz z nadpisu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 27.12.2010 18:47:38

Tak co? Už máte všechny vánoční dárky? Že ne? Možná by stálo za to se už po nich poohlédnout. Dnes si totiž společně rozsvítíme již třetí svíčku na našem pomyslném adventním věnci, tentokrát s drezurní jezdkyní Zdeňkou Skripovou. Přesně za týden, v posledním díle naší předvánoční rubriky jsme si pro vás připravili jezdce hned dva, proto si ji určitě nenechte ujít.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 12.12.2010 9:00:00

Do redakce nám již postupně přicházejí první přání PF 2011, což nás moc těší. I letos bychom rádi ty nejzajímavější uveřejnili, proto neváhejte a posílejte dál. Naše adresa je: redakce@jezdectvi.cz. Ta loňská „Pé-eFka“ si můžete připomenout v naší galerii – viz odkaz z nadpisu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 10.12.2010 18:35:07

Sotva jsme vám naši novou předvánoční rubriku představili, hned je tu její další díl a tím se prakticky dostáváme do poloviny. Znamená to zároveň, že Vánoce tu jsou co by dup. To to letí, že? Druhou svíčku na našem pomyslném adventním věnci si dnes společně zapálíme s parkurovou jezdkyní Veronikou Krajníkovou. Jakpak asi tráví svátky ona a její čtyřnozí sportovní partneři? Vše se dozvíte v článku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 5.12.2010 9:00:00
Divoké zakončení sezony 2010 v Jo´s Baru

Ukončení jezdecké sezony budete moci oslavit tradičně v pražském Jo´s Baru na Malostranském náměstí. Každoroční party se koná v sobotu 11. prosince od 19 hodin, tentokrát na téma „Divoký západ“.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 3.12.2010 10:03:06

Venku mrzne, až praští - zkrátka první adventní neděle, jak má být. V aktuálním čísle Jezdectví jsme si pro vás připravili šest stran na téma Vánoce u koní a mimo jiné jsme oslovili několik našich parkurovýh a drezurních jezdců, aby se nám pochlubili, jak tráví Vánoce právě oni. Spolu si teď budeme dále krátit předvánoční čas vždy každou adventní neděli s dalšími jezdci - dnes si rozsvítíme první svíčku na adventním věnci s Vandou Bělinovou...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 28.11.2010 14:00:00
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020