zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345678>>>

Střední zemědělská a přírodovědná škola v Rožnově pod Radhoštěm bude v tomto roce pořádat semináře na nejrůznější témata z oblasti chovu koní. Program a termíny jednotlivých kurzů, které začínají vždy od 14 hodin, najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 17.1.2012 13:00:49
Kurz pro přepravce zvířat se koná 25. 1.

Od 1. května může přepravovat zvířata pro obchodní účely na vzdálenost delší než 50 km pouze dopravce registrovaný příslušným orgánem veterinární správy. Nezbytnou součástí odborné kvalifikace je osvědčení o způsobilosti, které lze získat prostřednictvím kurzů pro získání kvalifikace dopravce přepravujícího zvířata. Nejbližší termín kurzu je 25. ledna a více se o něm dozvíte na tomto odkazu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 13.1.2012 9:00:00

(PR článek) Patříte k těm, kteří si v duchu dodají „konečná diagnóza“?  Pak jste zbytečně pesimističtí. Schvácení kopyt (laminitida) není onemocnění, které by koně nutně odsoudilo k předčasnému důchodu nebo dokonce k odchodu ze života. Myslíte si, že vašemu koni schvácení kopyt v žádném případě nehrozí? Pak jste příliš optimističtí, neboť tento Damoklův meč má nad sebou každý majitel koně po celý jeho život.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 19.9.2011 10:27:35

Fotografování čehokoliv a čímkoliv se věnuje čím dál více nadšenců. Velmi atraktivním objektem jsou i koně a jezdecký sport. Jak by však měla správná sportovní fotografie vypadat? Jak se vyvarovat obvyklých chyb? Odpovědi na tyto i další otázky by mohl dát i fotografický workshop se spolupracovníkem časopisu Jezdectví a zahraničních fotobank Tomášem Holcbecherem, který se uskuteční 6. srpna v Martinicích v rámci šampionátu mladých koní. Více...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 20.7.2011 17:00:00
Přednáška MVDr. Jaroslava Štekla se uskuteční v Nebanicích

ilustrační fotoJezdecký oddíl TJ AGRO Cheb – Nebanice pořádá ve čtvrtek 21. července veterinární přednášku. V nebanické restauraci Ve dvoře bude v 18:00 hod přednášet MVDr. Jaroslav Štekl na téma výsledky výzkumu sedlání a uždění. Téma bude probráno z pohledu veterinárního lékaře, profesionálního jezdce i prodejce. Druhá přednáška bude dle výběru účastníků, které sezení přijde na 50 korun. Kontakt na organizátory najdete ZDE.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 18.7.2011 17:50:52

Účastníci zájezdů směr Anglie

Žáci Střední školy dostihového sportu a jezdectví v Praze 5 Velké Chuchli absolvovali ve školním roce 2010/2011 čtyři odborné jednodenní tuzemské exkurze a dvě pětidenní zahraniční exkurze. Krom Francie a Itálie navštívili také tréninkové centrum Václava Luky či stáje Josefa Váni, který osobně žákům předával velmi cenné rady a zkušenosti ...

Autor: Lucie Hladová, Miluška Voráčová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 5.7.2011 10:02:29

Česká společnost hipologickáJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta a Česká společnost hipologická pořádají dne 9. června 2011 konferenci mladých vědeckých pracovníků se zaměřením na problematiku chovu koní. Konference je určena pro prezentaci výsledků vědecko-výzkumné práce studentů doktorských studijních programů se zaměřením na problematiku chovu koní. Konference je přístupná chovatelské veřejnosti. Více...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 3.6.2011 12:09:54

Společnost Alltech C. Z. pro Vás pořádá seminář v rámci výstavy Jaro s koňmi v Lysé nad Labem dne 26. 3. s názvem Senáže pro koně od A do Z. Počet účastníků je omezen, proto je nutné rezervovat si místo na emailu alltech.seminar@seznam.cz. Další informace o semináři najdete v článku, na téma senáž jsme pro vás připravili zajímavý článek i do dubnového Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 16.3.2011 19:15:37

Katedra obecné zootechniky a etologie srdečně zve studenty, pedagogy i odbornou veřejnost na přednášku Prof. Christine Nicol (SchoolofVeterinary Science, University of Bristol, UK) na téma Diet and behaviour in horses (Výživa a chování koní) ve středu 23. března 2011 v 16.30 hod, posluchárna AIV Areál České zemědělské univerzity v Praze, budova Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (v přízemí), Kamýcká 129, Praha 6 – Suchdol. Přednáška bude překládána do češtiny. Konec cca v 18.00 hodin. Více informací v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 16.3.2011 12:46:32
Doškolování cvičitelů pořádané OV ČJF Praha

Pražský oblastní výbor ČJF pořádá v sobotu 12. 3. doškolování pro cvičitele. Jeho náplní bude přednáška zdravotníka o základech první pomoci a praktická výuka vedení drezurního a skokového výcviku. Seminář se bude konat v areálu JS Arcos v Nučicích u Rudné. Pro členy pražských subjektů je účast bezplatná, pro ostatní činí poplatek 500,- Kč. Více na webu ČJF.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 9.3.2011 8:48:59

V pátek a v sobotu 14. a 15. 1. proběhl v areálu JK Hřebčína HF v Životicích u Nového Jičína Kurz pro začínající chovatele koní. Zúčastnilo se 15 zájemců z celé ČR. Měli zájem o vzdělání v této oblasti než si: buď pořídí svého koně, nebo když už ho mají. Rádi se dozvěděli, jak nejlépe ke koni přistupovat a starat se o něj a nebo se jen chtěli ujistit, že tak, jak to dělají, je to správně. S tímto skvělým počinem, udělat něco pro lidičky, kterým není lhostejné, jak se koníci v jejich péči mají, přišel milovník koní pan Ing. Stanislav Hošák. Člověk, který vždy ctil a ctí zásadu maximální spokojenosti a duševní pohody koně. Se svými dlouholetými zkušenostmi nejlepší péče o koně se rozhodl podělit s těmi, kdo mají zájem pečovat o koně „péčí řádného hospodáře“ a dosáhnout tak krásného vztahu koně s člověkem.

Autor: redakce Jezdectví, Jana Lošáková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 19.1.2011 9:28:20

V Německu je 6 milionů lidí, kteří jezdí na koni. Z tohoto počtu je 750 000 licencovaných, 6620 vyškolených pracovních jezdců a 1649 profesionálních jezdců na mezinárodní úrovni. V listopadu se v centru Německé jezdecké federace ve Warendorfu konala konference Mezinárodní skupiny pro jezdecké kvalifikace (IGEQ - International Group for Equestrian Qualifications), jejímž členem je kromě dalších asi 40 států také hostitelské Německo. Mgr. Jaroslav Sedláček, který se konference za Českou republiku zúčastnil, popisuje ve své zprávě dění celých čtyř dní. Dozvíte se v ní také podrobnosti o systému vzdělávání v Německu.

Autor: Zdena Motyginová, Mgr. Jaroslav Sedláček
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 18.1.2011 10:38:21
Nový předmět o etologii koní na ČZU v Praze

Katedra obecné zootechniky a etologie Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze otevírá v letním semestru nový předmět pro studenty magisterských oborů zaměřený na chování a etologii koní „Aplikovaná etologie koně“. Přednášet bude Jitka Bartošová z Oddělení etologie, VÚŽV Uhříněves a Katedry obecné zootechniky a etologie FAPPZ ČZU (bartosova.jitka@vuzv.cz). Zájemci o předmět si jej mohou zapsat obvyklým způsobem v univerzitním systému. Sylabus a další informace o předmětu lze najít na webových stránkách ČZU.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 13.1.2011 16:30:00

Zimní posezonní období představuje pro mnohé jezdce, majitele a příznivce koní především čas pro nové poznání a intenzivní vzdělávání v oboru. Již dávno neplatí, že jsme v tomto směru omezeni pouze na nabídku kurzů, seminářů či soustředění v ČR. Díky vzrůstající jazykové vybavenosti i většímu odhodlání se vzdělávat je dnes zcela běžné vydat se za kvalitními lektory za hranice. Nabídka zahraničních vzdělávacích programů samozřejmě čítá obrovské množství všemožných témat, a tak je někdy skutečně náročné vybrat si ten pravý. My vám dnes na ukázku představíme kurz, který rozhodně patří mezi ty zajímavější.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 19.12.2010 13:00:00
Chov koní a jeho management v současných podmínkách

ČZU v Praze, fakulta agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů katedra speciální zootechniky – úsek chovu koní ve spolupráci s Českou společností hipologickou pořádá 3. prosince první odborný seminář Chov koní a jeho management v současných podmínkách. Místem konání je ČZU FAPPZ posluchárna A II, začátek ve 12 hodin. Studenti mají vstup zdarma, chovatelská veřejnost za 120 Kč, možno zakoupit sborník (100 Kč). Mezi přednášejícími vystoupí i MVDr. V. Holý, prof. I. Langerová, Ing. J. Machek nebo Doc. M. Maršálek. Občerstvení zajištěno.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 1.12.2010 14:00:00
<<<12345678>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2018