zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345678>>>
Únorové Jezdectví se speciální přílohou

Únorové Jezdectví přináší dvě přílohy! Tradiční Koníček s rubrikami, které ještě neznáte, a především pak zcela nová výjimečná příloha - Pavo Pohár Jezdectví. V přehledném sešitku najdete nejen konečné pořadí za rok 2011, ale také profily vítězů s minirozhovory, shrnutím nejdůležitějších událostí a pohárových "nej". Ti, kdo žebříček sledují pravidelně, si zkrátka přijdou na své, a navíc je jistě potěší plakát vítězů, snad můžeme prozradit, že vlastně vítězek. V prodeji od čtvrtka 26. 1.!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 27.1.2012 11:00:01

Ve dnech 19. - 20. ledna probíhala ve Varšavě konference zaměřená na vytváření podmínek pro předávání zkušeností v oblasti jezdeckého sportu mezi evropskými zeměmi. Hlavním cílem je zvyšování úrovně jezdectví v Evropě v následujících letech, a to prostřednictvím vzdělávání, chovu a spolupráce jednotlivých federací. Konference, jež byla spolufinancována Evropským sociálním fondem, se zúčastnili také zástupci ČJF. V článku najdete odkaz na program, který vedli zajímaví přednášející.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 22.1.2012 10:04:03
Škola skoku ve volnosti

Škola skoku ve volnosti proběhne 29. ledna v hale JK Tandem Dubenec nedaleko Českých Budějovic. Připravena bude gymnastická řada, kterou každý kůň absolvuje, vždy pod vedením zkušeného trenéra, Romana Drahoty. Začíná se ve 13:00 hodin. Své přihlášky posílejte na jktandem@seznam.cz - poplatek za účast činí 150 Kč.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 19.1.2012 9:00:00

Střední zemědělská a přírodovědná škola v Rožnově pod Radhoštěm bude v tomto roce pořádat semináře na nejrůznější témata z oblasti chovu koní. Program a termíny jednotlivých kurzů, které začínají vždy od 14 hodin, najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 17.1.2012 13:00:49
Kurz pro přepravce zvířat se koná 25. 1.

Od 1. května může přepravovat zvířata pro obchodní účely na vzdálenost delší než 50 km pouze dopravce registrovaný příslušným orgánem veterinární správy. Nezbytnou součástí odborné kvalifikace je osvědčení o způsobilosti, které lze získat prostřednictvím kurzů pro získání kvalifikace dopravce přepravujícího zvířata. Nejbližší termín kurzu je 25. ledna a více se o něm dozvíte na tomto odkazu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 13.1.2012 9:00:00

(PR článek) Patříte k těm, kteří si v duchu dodají „konečná diagnóza“?  Pak jste zbytečně pesimističtí. Schvácení kopyt (laminitida) není onemocnění, které by koně nutně odsoudilo k předčasnému důchodu nebo dokonce k odchodu ze života. Myslíte si, že vašemu koni schvácení kopyt v žádném případě nehrozí? Pak jste příliš optimističtí, neboť tento Damoklův meč má nad sebou každý majitel koně po celý jeho život.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 19.9.2011 10:27:35

Fotografování čehokoliv a čímkoliv se věnuje čím dál více nadšenců. Velmi atraktivním objektem jsou i koně a jezdecký sport. Jak by však měla správná sportovní fotografie vypadat? Jak se vyvarovat obvyklých chyb? Odpovědi na tyto i další otázky by mohl dát i fotografický workshop se spolupracovníkem časopisu Jezdectví a zahraničních fotobank Tomášem Holcbecherem, který se uskuteční 6. srpna v Martinicích v rámci šampionátu mladých koní. Více...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 20.7.2011 17:00:00
Přednáška MVDr. Jaroslava Štekla se uskuteční v Nebanicích

ilustrační fotoJezdecký oddíl TJ AGRO Cheb – Nebanice pořádá ve čtvrtek 21. července veterinární přednášku. V nebanické restauraci Ve dvoře bude v 18:00 hod přednášet MVDr. Jaroslav Štekl na téma výsledky výzkumu sedlání a uždění. Téma bude probráno z pohledu veterinárního lékaře, profesionálního jezdce i prodejce. Druhá přednáška bude dle výběru účastníků, které sezení přijde na 50 korun. Kontakt na organizátory najdete ZDE.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 18.7.2011 17:50:52

Účastníci zájezdů směr Anglie

Žáci Střední školy dostihového sportu a jezdectví v Praze 5 Velké Chuchli absolvovali ve školním roce 2010/2011 čtyři odborné jednodenní tuzemské exkurze a dvě pětidenní zahraniční exkurze. Krom Francie a Itálie navštívili také tréninkové centrum Václava Luky či stáje Josefa Váni, který osobně žákům předával velmi cenné rady a zkušenosti ...

Autor: Lucie Hladová, Miluška Voráčová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 5.7.2011 10:02:29

Česká společnost hipologickáJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta a Česká společnost hipologická pořádají dne 9. června 2011 konferenci mladých vědeckých pracovníků se zaměřením na problematiku chovu koní. Konference je určena pro prezentaci výsledků vědecko-výzkumné práce studentů doktorských studijních programů se zaměřením na problematiku chovu koní. Konference je přístupná chovatelské veřejnosti. Více...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 3.6.2011 12:09:54

Společnost Alltech C. Z. pro Vás pořádá seminář v rámci výstavy Jaro s koňmi v Lysé nad Labem dne 26. 3. s názvem Senáže pro koně od A do Z. Počet účastníků je omezen, proto je nutné rezervovat si místo na emailu alltech.seminar@seznam.cz. Další informace o semináři najdete v článku, na téma senáž jsme pro vás připravili zajímavý článek i do dubnového Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 16.3.2011 19:15:37

Katedra obecné zootechniky a etologie srdečně zve studenty, pedagogy i odbornou veřejnost na přednášku Prof. Christine Nicol (SchoolofVeterinary Science, University of Bristol, UK) na téma Diet and behaviour in horses (Výživa a chování koní) ve středu 23. března 2011 v 16.30 hod, posluchárna AIV Areál České zemědělské univerzity v Praze, budova Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (v přízemí), Kamýcká 129, Praha 6 – Suchdol. Přednáška bude překládána do češtiny. Konec cca v 18.00 hodin. Více informací v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 16.3.2011 12:46:32
Doškolování cvičitelů pořádané OV ČJF Praha

Pražský oblastní výbor ČJF pořádá v sobotu 12. 3. doškolování pro cvičitele. Jeho náplní bude přednáška zdravotníka o základech první pomoci a praktická výuka vedení drezurního a skokového výcviku. Seminář se bude konat v areálu JS Arcos v Nučicích u Rudné. Pro členy pražských subjektů je účast bezplatná, pro ostatní činí poplatek 500,- Kč. Více na webu ČJF.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 9.3.2011 8:48:59

V pátek a v sobotu 14. a 15. 1. proběhl v areálu JK Hřebčína HF v Životicích u Nového Jičína Kurz pro začínající chovatele koní. Zúčastnilo se 15 zájemců z celé ČR. Měli zájem o vzdělání v této oblasti než si: buď pořídí svého koně, nebo když už ho mají. Rádi se dozvěděli, jak nejlépe ke koni přistupovat a starat se o něj a nebo se jen chtěli ujistit, že tak, jak to dělají, je to správně. S tímto skvělým počinem, udělat něco pro lidičky, kterým není lhostejné, jak se koníci v jejich péči mají, přišel milovník koní pan Ing. Stanislav Hošák. Člověk, který vždy ctil a ctí zásadu maximální spokojenosti a duševní pohody koně. Se svými dlouholetými zkušenostmi nejlepší péče o koně se rozhodl podělit s těmi, kdo mají zájem pečovat o koně „péčí řádného hospodáře“ a dosáhnout tak krásného vztahu koně s člověkem.

Autor: redakce Jezdectví, Jana Lošáková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 19.1.2011 9:28:20

V Německu je 6 milionů lidí, kteří jezdí na koni. Z tohoto počtu je 750 000 licencovaných, 6620 vyškolených pracovních jezdců a 1649 profesionálních jezdců na mezinárodní úrovni. V listopadu se v centru Německé jezdecké federace ve Warendorfu konala konference Mezinárodní skupiny pro jezdecké kvalifikace (IGEQ - International Group for Equestrian Qualifications), jejímž členem je kromě dalších asi 40 států také hostitelské Německo. Mgr. Jaroslav Sedláček, který se konference za Českou republiku zúčastnil, popisuje ve své zprávě dění celých čtyř dní. Dozvíte se v ní také podrobnosti o systému vzdělávání v Německu.

Autor: Zdena Motyginová, Mgr. Jaroslav Sedláček
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 18.1.2011 10:38:21
<<<12345678>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2018